botoks na włosy

Keratynowe prostowanie włosów

Jednym z wielu zabiegów polecanych przez salony fryzjerskie jest keratynowe prostowanie włosów. Zadaniem tego zabiegu jest odżywienie, odbudowa i regeneracja włosów dodatkowo włosy są wzmocnione i wyglądają bardzo zdrowo. Efektem ubocznym zabiegu są proste włosy które wyglądają jak po prostowaniu, co więcej efekt ten może utrzymywać się przez kilka tygodni, co jest również powodem do tego, że klientki tak chętnie korzystają z keratynowego prostowania włosów.

Keratynowe prostowanie włosów  to zabieg który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Zadaniem zabiegu jest odbudowa, pielęgnacja i stylizacja włosów. Główną rolę odgrywa tu keratyna, która pod wpływem wysokiej temperatury wnika w głąb włosa odbudowując je od środka, a przy tym również pozostawiając efekt prostych i gładkich włosów. Jednak efekt prostych włosów nie utrzymuje się zbyt długo zanika wraz z wypłukiwaniem się keratyny z włosów. Aby efekt był jak najlepszy i jak najtrwalszy zabieg powinien być przeprowadzony przez profesjonalny salon fryzjerski, Poznań (zobacz) jest miastem w którym znajdziemy wiele salonów godnych polecenia w których śmiało będziemy mogli oddać swoje włosy w ręce najlepszych fachowców.  Jednak zabieg może być przeprowadzany również w domu. Na rynku dostępne są kosmetyki przeznaczone do keratynowego prostowania włosów w warunkach domowych.

Jeżeli chcemy pozostawić jak najdłużej efekt keratyny powinniśmy w sposób szczególny zadbać o ich pielęgnację po zabiegu. Nie należy ich myć przez około 48 godzin, dodatkowo warto pamiętać również o tym, aby włosów nie spina i nie związywać ponieważ może to spowodować ślady oraz odkształcenia włosów. Warto tez pomyśleć o tym żeby zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki jak szampon i odżywka do włosów po keratynowym prostowaniu, wówczas efekt będzie znacznie trwalszy.  Jeżeli zabieg wykonuje dobry fryzjer całość może trwać do dwóch godzin, jeżeli zdecydujemy się jednak na samodzielne przeprowadzenie zabiegu w warunkach domowych z pewnością zajmie nam to dwa razy więcej czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *